Vege #1

25.7.16

 ***
Pisząc taki post jak ten mam kompletny chaos w głowie.

Jak w jednym miejscu umieścić wszystkie ważne dla mnie strony/blogi, które obracają się w okół tematu vege, vegan i cruelty-free? Niewykonalne!
Dlatego też, co jakiś czas będę robić zbiór ciekawych linków i informacji na te tamaty, tak abyście mogli zagłębić się chociaż trochę w czymś co jest dla mnie szalenie ważne.
Dostaję dużo próśb od znajomych o zrobienie takiego wpisu, dlatego na dobry początek polecam zajrzeć na stronę http://www.weganizm.com/ i poczytać w wolej chwili o rzeczach, które mogą nam pomóc w życiu codziennym, jak chociażby w wyborze kosmetyków i chemii nietestowanej na zwierzętach.


Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Medulla Oceania (@medullaoceania)


Jeżeli już jesteśmy przy kosmetykach, warto zajrzeć na stronę http://kocieuszy.pl

Od razu odsyłam do zakładki z listą kosmetyków niestetowanych na zwierzętach - http://www.kocieuszy.pl/p/lista.html 

i z tymi wegańskimi - http://www.kocieuszy.pl/p/weganskie-listy.htmlNa dzisiaj to tyle, ponieważ nie mam niestety czasu, ale mam nadzieję, że te linki, które udotępniłam pomogą Wam w bardziej świadomym wyborze. Uwierzcie mi, że kupowanie kosmetyków i chemii domowej, która nie jest testowana na zwierzętach i nie robi spustoszenia dla naszego zdrowia i środowiska jest bardzo łatwe. Wystarczy rozeznać się w sklepach w Waszej okolicy. Najlepszym przykładem może być Rossmann, który oferuje kosmetyki Isana i np.produkty Frosch. Są one bardzo tanie i na prawdę dobrej jakości. Ja z całego serca polecam!

Nie wiem jeszcze czy następnym razem zrobić post o kosmetykach i innych specyfikach, których używam, bo to nie moja bajka, ale jeżeli ma to pomóc komuś w lepszym i świadomym wyborze, to może tak zrobię :)Na koniec informacja dla wszystkich miłośników syropu z agawy -
http://viandraw.pl/2015/01/19/kontrowersje-wokol-syropu-z-agawy/

Moda na to "cudo" mnie ominęła, ale wiem że wiele osób stosuje ten syrop dosłownie do wszystkiego, także zapraszam do lektury.


MARTA

You Might Also Like

0 comments